Išvyka į Steam centrą

2023 m. lapkričio 7 d. grupė 7 klasės mokinių kartu su fizikos mokytoja metodininke Reda Petrilioniene lankėsi Šiaulių STEAM centre, kur atliko tiriamąjį darbą „Klaidžiojame veidrodžių labirintu”. Septintokai turėjo suprojektuoti labirinto eskizą, panaudojant kuo daugiau plokščiųjų veidrodžių. Dirbdami porose, toliau pagal eskizą gamino veidrodžių labirintą, kuriuo šviesa, įėjusi į labirintą, atsispindėdama nuo kiekvieno veidrodžio keitė savo kryptį ir tokiu būdu išėjo iš labirinto. Darbo metu mokiniai įsitikino, kad galioja tiesiaeigis šviesos sklidimas (kai šviesa sklinda tiesiomis linijomis) ir šviesos atspindžio dėsnis (atspindžio kampas visuomet lygus spindulio kritimo kampui). Dėl to, tinkamai pagamintu labirintu šviesa galėjo sklisti ilgu keliu. Mokiniai darbą baigė išmatuodami klaidžiojančios šviesos kelią labirinte.

Daiva Hinz

Reda Petrilionienė