MoMoLab laboratorija Tytuvėnų gimnazijoje

• Paskelbta: 2021-12-20

MoMoLab laboratorija Tytuvėnų gimnazijoje

2021 m. gruodžio 7 dieną į Tytuvėnų gimnaziją atvyko „MoMoLab“ laboratorija „Jaunasis tyrėjas“. Vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Jaunųjų tyrėjų veiklose dalyvavo 48 7-8, I-III g klasių gimnazistai, suskirstyti į atskiras grupes. Mokiniai turėjo galimybę pabūti jaunaisiais mokslininkais ir atlikti įvairius tyrimus. Vilkiko laboratorijoje 7-8 klasių mokinių grupė atliko augalų ląstelių ciklozės tyrimus, o jų tyrimams vadovavo Vilniaus universiteto Biomokslų instituto Gyvybės mokslų centro dr. Indrė Lapeikaitė. Chemijos kabinete I-II g klasių mokinių grupės atliko paviršinio vandens kokybės nustatymo tyrimus kartu su Vytauto Didžiojo universiteto dr. Diana Miškelyte. Pagal gautus duomenis mokiniai nustatė, kad tvenkinio vanduo šalia vienuolyno yra vidutiniškai švarus. Vandenyje aptiko nemažą kiekį fosfatų, nitratų. Gamtos mokslų laboratorijoje III g mokinių grupė atliko genetikos tyrimus. Tyrė kambarinių augalų DNR taikant elektroforezės tyrimo metodą. Tyrimams vadovavo Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro lektorė Asta Stapulionytė. Mokiniams „MoMoLab“ suteikė naujų atradimų bei įspūdžių, sustiprino susidomėjimą gamtos ir tiksliaisiais mokslais.

Daiva Hinz

Irena Banevičiūtė