Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka

• Paskelbta: 2022-06-08

Birželio 7 dieną 6a klasės mokiniams vyko netradicinėlietuvių literatūros pamoka Jono Mačiulio – Maironiogimtinėje ir tėviškėje – Pasandravio ir Bernotų kaimuose.

Pažintis su Maironiu prasidėjo Bernotuose, poeto tėviškėje. Čia yra išlikusi sena troba, klėtis, tvartas. Auga šimtametė pušis, kurią Maironio tėvas parnešė iš miško ir pasodino, kai gimė sūnus.

Pasigrožėję aplinka, šeštokai užsuko į trobą. Gidė įdomiai papasakojo apie joje esančius eksponatus, atsakė į klausimus. Buvo įdomu keletą žodžių parašyti žąsies plunksna.

Iš Bernotų gražia ąžuolų alėja mokiniai ėjo į Pasandravį– Maironio  gimtinę. Namas, kuriame poetas gimė, sudegė. Iki šių dienų išliko tik jo pamatai, šulinys su labai dideliu akmeniniu rentiniu ir restauruota pavalkinė.

Pamoka mokiniams patiko. Jos pabaigoje, nuostabios gamtos įkvėpti, noriai deklamavo poeto Maironio eilėraščius.

Angelė Ševeliovaitė

Angelė Ševeliovaitė