Išvyka į STEAM centrą

• Paskelbta: 2023-01-18

2023 m. sausio 18 d. Tytuvėnų gimnazijos II, III ir IV gimnazinių klasių mokinių grupė lankėsi Šiaulių STEAM centre. Biologijos ir chemijos laboratorijoje, vadovaujami metodininkės dr. Ilonos Kerienės atliko laboratorinį darbą „Fotosintezės pigmentų tyrimas“. Mokiniai iš skirtingų augalų lapų, spyglių pasigamino heksaninį pigmentų ekstraktą. Išgrynino pigmentus pagal jų chemines savybes į atskiras frakcijas. Naudojantis plonasluoksnės chromatografijos plokštele, išskyrė heksane ištirpintus augalų pigmentus, apskaičiavo pigmentų sulaikymo trukmę Rf. Tyrimas truko tris valandas, bet laikas neprailgo. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su ekstrakcijos, filtravimo, plonasienės chromatografijos tyrimo metodais.

Irena Banevičiūtė

Irena Banevičiūtė