Matematikos savaitė

• Paskelbta: 2023-03-16

Matematikos savaitė

Matematika yra galingas įrankis, galintis padėti suprasti mus supantį pasaulį ir jame vykstančius procesus, o matematikos pritaikymų realiame gyvenime – begalė.

Šiemet paminėti π dieną gimnazijoje buvo organizuojamos įvairios veiklos.

Matematikos pamokas 8 – IVg klasėms, skirtas Pi dienai paminėti, vedė mokytoja L. Švilpienė. Mokiniai pakartojo – sužinojo įdomių matematinių faktų, aptarė matematikos svarbą realiame gyvenime varžydamiesi protų mūšyje.

Kovo 14-15 dienomis vyko Steam veiklos, kuriasorganizavo B. Daubaraitė, L. Zaleckienė. Jų metu mokiniai iš skirtingų monetų turėjo sudėti apskritimus ir jų skersmenis bei apskaičiuoti pi reikšmę.

Kovo 14 d. vyko matematikos viktorina ,,Paprastoji matematika“. Buvo sudarytos 4 komandos po 4 mokinius iš 8 - Ig klasių. Įdomias užduotis viktorinai parengė mokytoja B. Daubaraitė. Viktoriną laimėjo Iga kl. komanda: Adrija A., Ugnius M., Rokas B., Gintė V.

Kovo 16 d. vyko matematikos protų mūšis. Jame dalyvavo iš skirtingų 5-7 klasių mokinių sudarytos 6 komandos po 4 mokinius. Konkursą vedė II ga klasės mokiniai: Austėja, Gabrielė ir Ovidijus. Visos parengtos užduotys reikalavo ne tik matematinių žinių, bet ir loginio mąstymo bei greitos orientacijos. Geriausiai sekėsi  IV komandai, kurią sudarė šie mokiniai: Aldas Ž.5a kl., Viltė V. ir Nojus G. 6b kl.,Kamilė B.7b kl.

Visi renginio dalyviai gavo saldžias dovanėles.

Kovo 16 d. vyko  tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“, jame dalyvavo net 32 mokiniai iš įvairių klasių.

Kovo 6-17 dienomis vyko  respublikinis matematikos konkursas „Kings“, jame dalyvavo 44 mokiniai iš įvairių klasių.

Matematikos mokytojos: B. Daubaraitė, L. Švilpienė, Lina Zaleckienė

Laima Śvilpienė