Velykos STEAM centre

• Paskelbta: 2023-04-06

Balandžio 6 d. Šiaulių STEAM centre vyko renginys „Velykos STEAM centre". Renginyje dalyvavo Tytuvėnų gimnazijos 15 mokinių iš 7-8 klasių ir fizikos vyresnioji mokytoja Reda Petrilionienė. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ir atliko tiriamuosius darbus: „Svyruojantys kiaušiniai“, „Tiksintis kiaušinis“, „Ekstremalus slalomas“,  „Margučių dirbtuvės“. Fizikos  laboratorijoje nustatinėjo vištos ir putpelių kiaušinių laisvo kritimo pagreitį, išsiaiškino, kad kietai virtas kiaušinis visai nėra kietas.  Chemijos laboratorijoje stebėjo kaip kiaušinių lukštų ir druskų molekulės, tarsi tiksintis laikrodukas, tirpale suranda viena kitą ir sukuria spalvingą bei puošnų velykinį papuošalą – kristalinį kiaušinio geodą! Robotikos ir IT laboratorijoje valdydami robotą-mašinėlę įveikė trasą nenusviesdami laikiklyje padėto kiaušinio. Sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės laboratorijoje naudodami natūralias žaliavas margino kiaušinius.   Viktorinoje puikiai pasirodė mūsų mokiniai: Milda Šimkutė - 1 vieta, Neda Baranauskaitė - 2, Rusnė Šivickaite - 3. Tytuvėnų gimnazijai skirtos - 6 val.    nemokamų STEAM veiklų!

Daiva Hinz

Reda Petrilionienė