Seminaras - praktikumas ir kūrybinės dirbtuvės ,,F. Šopenas – M. K. Čiurlionis. Niekada neįvykę dialogai"

• Paskelbta: 2023-10-24

2023-10-23 dieną Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriuje vyko respublikinės ilgalaikės mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos Menų sintezė – realybė, viltys, galimybės ir prioritetai pedagoginėje/koncertinėje praktikoje seminaras- praktikumas, ir kūrybinės dirbtuvės ,, F. Šopenas – M. K. Čiurlionis. Niekada neįvykę dialogai“. Renginyje dalyvavo muzikos mokytojai iš įvairių respublikos ugdymo įstaigų. Lektoriai skaitė pranešimus, dalinosi gerąja darbo patirtimi. Viena iš seminaro dalių buvo savarankiškas mokinių darbas, kurio metu mokiniai, atvykę iš Kauno M. Petrausko scenos menų mokyklos ir mūsų Meno skyriaus mokinė Mishel Abada grojo M. K. Čiurlionio ir Šopeno kūrinius, o Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus dailės klasės mokiniai piešė skambant grojamai muzikai. Tai naujas potyris - piešti muziką. Seminarą baigėme edukacija ,,Susipažinimas su Baroko epochos vargonais Tytuvėnų Švč. M. Marijos Angelų Karalienės parapijos bažnyčioje ir vienuolyne. Mokiniai iš Kauno susipažino su unikaliais Tytuvėnuose esančiais baroko epochos vargonais, jais grojo M. K. Čiurlionio ir F. Šopeno kūrinius. M. Petrausko scenos menų mokykla ir Tytuvėnų gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Nijolė Astašauskienė

Nijolė Astašauskienė