Dviejų mokyklų draugystės nuopelnai

• Paskelbta: 2024-03-15

Perspektyvūs ir glaudūs bendradarbiavimo ryšiai sujungė Kauno M. Petrausko scenos menų mokykloje ir Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos meno skyriuje dirbančius mokytojus. Kartu vykdėme respublikinę ilgalaikę mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programą ,,Menų sintezė – realybė, viltys, galimybės ir prioritetai pedagoginėje/ koncertinėje praktikoje. Seminaro-praktikumo metu buvo kūrybinės dirbtuvės ,,F. Šopenas – M. K. Čiurlionis. Niekada neįvykę dialogai“, kurio metu M. Petrausko scenos menų mokyklos mokiniai grojo M. K. Čiurlionio ir Šopeno kūrinius, o Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus dailės klasės mokiniai piešė pagal grojamą muziką.  Tai buvo naujas naujas potyris mokiniams – piešti muziką.  Mokytojai A. Pranculytei – Jončienei pasiūlius, tęsti neįprastą muzikavimo ir piešimo potyrį, nusprendėme dalyvauti Širvintų meno mokyklos organizuojamame IV tarptautiniame dailės ir muzikos festivalyje – konkurse ,,Laisvė – tai kūrybos pradas“, skirto paminėti Lietuvos valstybingumui svarbias datas – vasario 16-ąją ir kovo 11-ąją. Konkurse dalyvavo du duetai: M. Petrausko scenoS menų mokyklos mokinė Agnė Alijauskaitė, kuri atliko M. K. Čiurlionio  ,,Noktiurną fis-moll VL 178“ (mokytoja A. Pranculytė-Jončienė), o Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus mokinė Luka Lebedžinskaitė (mokytoja D. Žukauskienė) pagal šią muziką nutapė piešinį. Mokinės buvo įvertintos aukščiausiu GRAND PRIX laimėjimu! Sėkmė lydėjo ir kitas mokines. M. Petrausko scenos menų mokyklos mokinė Vaiva Račkauskaitė (mokytoja A. Pranculytė-Jončienė) atliko G. Kuprevičiaus ,,Preliudą, skirtą M. K. Čiurlionio atminimui“, pagal jos atliekamą kūrinį Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus mokinė Skaistė Jagminaitė (mokytoja D. Žukauskienė) nupiešė jausmingą piešinį. Mokinės pelnė I VIETOS LAURETO apdovanojimą ir nominaciją už JAUSMINGUMĄ KŪRINIO ATLIKIME.

Didžiuojamės ir sveikinam mokines, pelniusioms puikius laimėjimus, dėkojam mokytojoms už nuoširdų darbą su mokiniais, o svarbiausia gražiu dviejų meno mokyklų bendradarbiavimu.

Nijolė Astašauskienė

Danguolė Žukauskienė