Projektas „Hanami matsuri – sakurų žiedų šventė“

• Paskelbta: 2022-05-12

Sausio - balandžio mėnesiais vyko respublikinis festivalio „Japonijos dienos Kaune WA“, projektas „Hanami matsuri – sakurų žiedų šventė“, kurio metu mokiniai, padedami mokytojų, lankstė sakurų žiedus. Projektą organizavo Kauno švietimo inovacijų centras, VšĮ „Kyumeikan mokykla“, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, Kauno Suzuki progimnazija, Druskininkų „Atgimimo“ mokykla ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos Studijų Centras. Projekto organizatoriai į sakuros žiedų lankstymo akciją pakvietė prisijungti visos Lietuvos formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigas ir išlankstyti 5000–6000 sakuros žiedų, o vėliau sukurti meninę sakuros medžio instaliaciją.

Projekte, kurio tikslas – ugdyti pagarbą kitų šalių kultūrai, lavinti estetikos ir grožio supratimą, būti iniciatyviu savo šalies pristatymo Europai piliečiu, dalyvavo ir Tytuvėnų gimnazijos 7a, 7b, 8a, 8b, Ig, IIag, IIbg klasės, neformalaus ugdymo „Saulėgrąža“, dailės-darbelių studijos „Vaivorykštė“, dailės studijos „Paletė“ mokiniai, vadovaujami mokytojų V. Mozerienės, D. Baltrušaitienės, D. Žukauskienės.

Instaliacijos pristatymas visuomenei vyko 2022 m. balandžio 25 d. Kauno Kultūros centre.

Danguolė Žukauskienė

Danguolė Žukauskienė