STEAM diena Kaune

• Paskelbta: 2023-04-21

STEAM diena Kaune

Dauguma greičiausiai pamanytų, kad matematika – tai vien skaičiai. Tačiau VII Forte pabuvoję gabiausi matematikai 5,6 ir II g, III g, IV g. kl. mokiniai, pasakys: tai toli gražu nėra tiesa. Mokiniai turėjo galimybę tyrinėti matematikos paslaptis šiek tiek kitokia forma – žaisdami su įvairiomis dėlionėmis. Užsiėmimo metu ne tik supažino su įvairiomis 2D ir 3D dėlionėmis, bet ir patys dalyviai jas išbandė beigalėjo mesti sau tikrą IQ iššūkį. Į šių dėlionių sąrašą įeina itin populiari tangrama, Kolumbo kiaušinis, Soma kubas bei kitos matematikus dominančios dėlionės. Jaunieji matematikai sužinojo, kokių matematinių gudrybių reikia sudarant dėliones bei lavino loginį mąstymą ir kūrybiškumą.

Mokinių mintys, grįžtant namo:

Labiausiai patiko dėlioti „Tetris” formeles ir iš jų sudėti kitas geometrines figūras.

Man labiausiai patiko dėlionė, kurioje mes turėjome kalendoriuje sudėti detales taip, kad viena diena ( pvz. gimtadienio) būtų atidengta.

Man labiausiai patiko vaikščioti po senamiestį, krantinę.

Man labai patiko ši diena.

Labiausiai patiko ir sunkiausia užduotis buvo iš 4 figūrųsudėti „T“ ar „L“ raides.

Matematikos mokytoja L. Zaleckienė

Lina Zaleckienė