Tarptautinė jaunimo stovykla Vokietijoje

• Paskelbta: 2024-10-08

2024 m. rugsėjo 27 d. – spalio 5 d. šešios Tytuvėnų gimnazijos gimnazistės – E. Purytė (II g), J. Volskytė (II g), G. Zikaitė (III g), S. Jagminaitė (III g), S. Masalskytė (III g), G. Petrauskaitė (III g) – kartu su kitais Kelmės rajono mokiniais dalyvavo Tarptautinėje jaunimo stovykloje Vokietijoje, Bad Salzungen mieste. Stovykloje susitiko mokiniai iš Indonezijos, Vengrijos, Čekijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Dalyviai greitai susibendravo, leisdami vakarus kartu žaisdami, dainuodami ir muzikuodami. Stovyklos programa buvo įvairi – moksleiviai dalyvavo istorinėse išvykose į Point Alpha, Erfurtą, druskų kasyklą, Buchenvaldo koncentracijos stovyklą bei Wartburgo pilį, kur kadaise buvo Gėtė ir Liuteris.

Kadangi tai buvo darbo stovykla, simboliškai viena diena buvo skirta savanoriškai veiklai – mokiniai padėjo Bad Salzungen gyventojams tvarkydami aplinką. Paskutinę dieną vyko „Kultūros“ renginys, kurio metu mokiniai pristatė savo šalių tradicijas šokiais ir dainomis. Atsisveikinti su naujais draugais buvo sunku, tačiau įspūdžiai ir nauji ryšiai liks ilgam.

Skaistė Jagminaitė

Skaistė Jagminaitė