Pamoka „Medžiai, krūmai ir žolės"

• Paskelbė : Danutė Buivydienė
  • Paskelbta: 2024-04-20

Balandžio 19 d. 1a ir 1 b klasės mokiniai (mokytojos V. Meškauskienė ir R. Guobienė) dalyvavo Tytuvėnų regioniniame parke  gamtos mokslų pamokoje „Medžiai, krūmai ir žolės“. Tytuvėnų regioninio parko administratorė R. Tarbūnienė  parinko medžių, krūmų, žolių pavyzdžių ir papasakojo apie augalus. Mokiniai tyrinėjant, gretinant turėjo atrasti pagrindinius požymius, skiriančius medžius, krūmus ir žoles. Remdamiesi savo patirtimi, tardamiesi tarpusavyje, atpažino, kur yra medis, krūmas, žolė, ieškojo jų dalių. Išsiaiškino, kuo šie augalai yra panašūs ir kuo skiriasi.  Žaidė žaidimą „Kas kam priklauso?“. Darbas vyko grupėse. Mokiniams išdalijo  vokus, kuriuose sudėta po 3 gamtos objektus: vaisius, žiedas ir augalas. Pirmokai pakartojo elgesio taisyklės gamtoje – gamta yra visų mūsų namai. „Nešiukšlinti, nelaužyti krūmų, medžių, netrypti pievos, neragauti nepažįstamų grybų, augalų“.

Tyrinėdami ir atlikdami užduotis gamtoje mokiniai, visais pojūčiais pažino gyvus parko organizmus. Džiugu, kad ne tik pabuvo gamtoje, bet ir pasisėmė žinių, buvo aktyvūs, žingeidūs.